“Макс цом-2013” жү-до бөхийн өсвөр үеийн аварга шалгаруулах тэмцээн

Нэмэгдсэн: 2013-05-30 09:58:09

 

“Макс цом-2013” жү-до бөхийн өсвөр үеийн аварга шалгаруулах тэмцээн

  “Макс цом-2013” Жү-до бөхийн өсвөр үеийн аварга шалгаруулах тэмцээн 2013 оны 05 дугаар сарын 09-10-ны өдрүүдэд аймгийн төв Есөнбулаг суманд зохион байгуулагдлаа.
  Тус тэмцээнд Улаанбаатар хотын Сонгинхайрхан дүүрэг, Төрөлжсөн сургалттай биеийн тамирын дунд сургууль, Тэмүүжин клуб, Женко клуб, Ховд, Баянхонгор, Өвөрхангай, Эрдэнэтийн Хангарьд клуб, Дархан аймгийн Биеийн тамир спортын газар, ОБЕГ-ын Аврагч спорт хороо, Боржин төв дэвжээ, Баянхонгор аймгийн Шинэ жинст, Гурван булаг, Буу цагаан сум Говь Алтай аймгийн Жаргалан, Тонхил, Баян-Уул, Чандмана сумын нийт 18 багийн 260 гаруй тамирчин хүүхдүүд, эрэгтэй 13, эмэгтэй 9 нийт 22 жинд 88 багц медалийн төлөө хурд хүч, авъяас чадвараа сорин барилдаж дүнгээ гаргалаа.

Эрэгтэй 27кг
  1-р байр: Б.Батзориг  Хангарьд клуб
  2-р байр: Өсөх-Ирээдүй  Өвөрхангай аймаг
  3-р байр: Цогт-Очир  Хангарьд клуб
  3-р байр: Б.Гэлэгжамц  Өвөрхангай аймаг
 
Эрэгтэй 30кг
  1-р байр: Б.Жавхлантөгс  Говь-Алтай аймаг
  2-р байр: Б.Цогтбаяр  Хангарьд клуб
  3-р байр: Ц.Жүгдэржав  Баянхонгор аймаг
  3-р байр: Ц.Баасанцэрэн  Говь-Алтай аймаг

Эрэгтэй 34кг
  1-р байр: Д.Бөхчулуун  Дархан-Уул аймаг
  2-р байр: К.Ёолк  Дархан-Уул аймаг
  3-р байр: У.Лувсан  Баянхонгор аймаг
  3-р байр: Ч.Доржжигжид  Өвөрхангай аймаг

Эрэгтэй 38кг
  1-р байр: Л.Өнөболд  Женко клуб
  2-р байр: Э.Сэржбүдээ  Говь-Алтай аймаг
  3-р байр: Э.Сумъяабазар  Өвөрхангай аймаг
  3-р байр: Б.Нармандах  Женко клуб

Эрэгтэй 42кг
  1-р байр: Э.Отгонбаяр  Женко клуб
  2-р байр: Э.Ариунболд  Баянхонгор аймаг
  3-р байр: Л.Бат-Эрдэнэ  Баянхонгор аймаг
  3-р байр: М.Доржпагам  Женко клуб

Эрэгтэй 46кг
  1-р байр: Б.Мягмардорж  ОБЕГазар
  2-р байр: Б.Дашдаваа  Баянхонгор аймаг
  3-р байр: Н.Амгаланпүрэв  Өвөрхангай аймаг
  3-р байр: Х.Хатансүлд  Женко клуб

Эрэгтэй 50кг
  1-р байр: Д.Алтанхуяг  Женко клуб
  2-р байр: Б.Амартүвшин  Женко клуб
  3-р байр: Д.Намсрайдорж  Боржин төв дэвжээ
  3-р байр: Ч.Баасандорж  Говь-Алтай аймаг

Эрэгтэй 55кг
  1-р байр: Б.Баяраа   Женко клуб
  2-р байр: Ч.Зулбаяр   Баянхонгор аймаг
  3-р байр: Ж.Амарболд    ОБЕГазар
  3-р байр: Г.Нямдаш   Боржин төв дэвжээ

Эрэгтэй 60кг
  1-р байр: Б.Сумъяабазар   ТСБТСДС
  2-р байр: Б.Мөнхтүвшин   Ховд аймаг
  3-р байр: Р.Мандалсүрэн   Говь-Алтай аймаг
  3-р байр: Х.Нямдаваа     Говь-Алтай аймаг

Эрэгтэй 66кг
  1-р байр: М.Мөнх-Эрдэнэ   ТСБТСДС
  2-р байр: Б.Самбууням   ТСБТСДС
  3-р байр: Б.Батболд   Хангарьд клуб
  3-р байр: Ц.Жанлавцогзол  Боржин төв дэвжээ

Эрэгтэй 73кг
  1-р байр: Г.Балсанлхүндэв  Хангарьд клуб
  2-р байр: Б.Түвшинтөгс    Баянхонгор аймаг
  3-р байр: О.Мөнх-Эрдэнэ    Баянхонгор аймаг
  3-р байр: О.Бадмаанямбуу   ОБЕГазар

Эрэгтэй -81кг
  1-р байр: Э.Мөнхжаргал    ОБЕГазар
  2-р байр: Б.Гантогтох    ТСБТСДС
  3-р байр: Е.Батзориг   Дархан-Уул аймаг
  3-р байр: Г.Идэрхангай   Баянхонгор аймаг

Эрэгтэй +81кг
  1-р байр: Б.Энхбаяр    Дархан-Уул аймаг
  2-р байр: Б.Лхагва-Очир    Говь-Алтай аймаг
  3-р байр: Э.Очирболд    Дархан-Уул аймаг 
  3-р байр: М.Амин-Эрдэнэ    Говь-Алтай аймаг 
Эмэгтэй 32кг
  1-р байр: Б.Ойдовчимэд  Баянхонгор аймаг
  2-р байр: Л.Ариунзаяа   Баянхонгор аймаг
  3-р байр: Ч.Дуламрагчаа  Өвөрхангай аймаг
  3-р байр: Б.Туул   Ховд аймаг

Эмэгтэй 36кг
  1-р байр: Г.Анужин    Ховд аймаг
  2-р байр: Э.Нандинцэцэг  Баянхонгор аймаг
  3-р байр: Л.Отгончимэг   Дархан аймаг
  3-р байр: Э.Золзаяа   Говь-Алтай аймаг

Эмэгтэй 40кг
  1-р байр: Л.Сособарам   Баянхонгор аймаг
  2-р байр: Д.Чойжав   Баянхонгор аймаг
  3-р байр: З.Отгонсүрэн    Боржин төв дэвжээ
  3-р байр: Э.Отгонбилэг   Говь-Алтай аймаг

Эмэгтэй 44кг
  1-р байр: Б.Адъяасүрэн    Өвөрхангай аймаг
  2-р байр: Б.Хорлоо   Женко клуб
  3-р байр: Г.Эрдэнэтуяа   Баянхонгор аймаг
  3-р байр: Б.Даваажаргал  Говь-Алтай аймаг

Эмэгтэй 48кг
  1-р байр: Б.Одонтуяа   Өвөрхангай аймаг
  2-р байр: П.Буянхишиг    Женко клуб
  3-р байр: М.Отгонсүрэн    Боржин төв дэвжээ
  3-р байр: Д.Насанжаргал  Өвөрхангай аймаг

Эмэгтэй 52кг
  1-р байр: Б.Хорлоодой    Өвөрхангай аймаг
  2-р байр: Д.Болор-Эрдэнэ  Боржин төв дэвжээ
  3-р байр: Д.Отгонсүрэн    Боржин төв дэвжээ
  3-р байр: Д.Б.Алтанцэцэг    Женко клуб

Эмэгтэй 57кг
  1-р байр: М.Баяртуул    Боржин төв дэвжээ
  2-р байр: Б.Энхзул    Сонгинхайрхан   
  3-р байр: Б.Байгалмаа    Боржин төв дэвжээ
  3-р байр: М.Уранчимэг    Баянхонгор аймаг

Эмэгтэй -63кг
  1-р байр: Б.Баасанжаргал  Өвөрхангай аймаг
  2-р байр: Ж.Ариунтуул    Женко клуб
  3-р байр: М.Даваасүрэн    Боржин төв дэвжээ
  3-р байр: Б.Ихбаярмаа    Боржин төв дэвжээ

Эмэгтэй +63кг
  1-р байр: Б.Хонгорзул    ТСБТСДС
  2-р байр: Д.Одханд    ТСБТСДС
  3-р байр: Б.Хулан    Женко клуб
  3-р байр: С.Лхагвасүрэн    Баянхонгор аймаг
Багийн дүнгээр: /Эрэгтэй/
  1-р байр: Г.Энхбаяр  дасгалжуулагчтай  /Женко клуб/
  2-р байр: З.Сүхчулуун  дасгалжуулагчтай / Төрөлжсөн сургалттай биеийн тамирын дунд сургууль/
  3-р байр: И.Наранбаатар дасгалжуулагчтай /Хангарьд клуб/
/Эмэгтэй/
  1-р байр: Б.Очир  дасгалжуулагчтай /Өвөрхангай аймаг/
  2-р байр: Л.Лувсандэмбэрэл дасгалжуулагчтай /Баянхонгор аймаг/
  3-р байр: З.Сүхчулуун  дасгалжуулагчтай /ТСБТСДС/
Төрийн байгууллагуудын мэдээлэл